W dniu 22 maja 2026 roku w Samorządowym Publicznym Przedszkolu w Wolanowie odbyła się IV Mini Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wójt Gminy Wolanów dr Ewy Markowskiej-Bzduchy oraz Starosty Radomskiego Waldemara Trelki.
Sportowe zmagania miały miejsce na terenie przedszkola, gdzie swoje umiejętności zaprezentowały drużyny reprezentujące placówki oświatowe z gminy Wolanów. W zawodach uczestniczyli m.in.:
- drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sławnie,
- drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bieniędzicach,
- drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mniszku,
- drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie,
- drużyna „Zuchy” z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Wolanowie,
- drużyna „Krasnale” z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Wolanowie.
Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Dyrektor SPP w Wolanowie – Pani Aldona Trzeciak, witając wszystkich zaproszonych gości oraz uczestników wydarzenia. Kilka słów do dzieci skierował także Wicestarosta Radomski Krzysztof Murawski, zachęcając zawodników do aktywnej rywalizacji i dobrej zabawy.
Podczas olimpiady drużyny zmierzyły się najpierw w trzech konkurencjach zespołowych. Następnie wyłoniono po trzech najlepszych zawodników z każdej drużyny, którzy rywalizowali indywidualnie w przygotowanych dyscyplinach sportowych.
Po zakończeniu wszystkich konkurencji przyszedł czas na ogłoszenie wyników. W klasyfikacji drużynowej miejsca na podium zajęły:
I miejsce – drużyna z SPP w Wolanowie
II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Mniszku
III miejsce – drużyna z SPP w Wolanowie
W konkurencjach indywidualnych zwycięzcami zostali:
I miejsce – Szymon Młynarczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie
II miejsce – Amelia Gawin z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sławnie
III miejsce – Milan Domagała ze Szkoły Podstawowej w Bieniędzicach
Zwycięzca Biegu Figuśnego
Ada Kopycka z SPP w Wolanowie
Na zakończenie wszystkim uczestnikom oraz laureatom serdecznie pogratulowano osiągniętych wyników, życząc dalszych sukcesów sportowych oraz wielu radości z aktywności fizycznej. Organizatorzy podziękowali Pani Wójt i Panu Staroście i obecnemu Wicestroście za objęcie patronatem tej wspaniałej imprezy. Ponadto podziękowania popłynęły do sponsorów – Firmy Figand, Firmy Pierrot, Piekarni Mak, Parku Rozrywki Kocham Skakać i dla Pani pielęgniarki sprawującej pieczę nad bezpieczeństwem wydarzenia.
